reklama

RECENZJE KABARETOWE

49. Kabaretowe wakacje z duchami na koniec letniego sezonu 48. Pierwsza odsłona kabaretowych wakacji z duchami 47. Siła Zielonej Góry 46. Mazurska Noc Kabaretowa w zupełnie nowym stylu 45. Kabaretowy Klub Dwójki znów na wakacjach 44. Kabaretowa Drużyna Narodowa 43. Długo oczekiwane DVD Kabaretu Skeczów Męczących 42. Koniec Świata 2012 41. The Umbilical Brothers nie żyją… 40. Adam M., Juliusz S. i inni w Kabarecie Moralnego Niepokoju 39. Paranienormalni po krakowsku 38. Paranienormalni Show 37. Kabaret Moralnego Niepokoju w programie "Galaktikos" 36. ImproFest 35. Bezczelnie Młodzi Panowie na Cytrynówce 34. N jak Nowy telewizyjny program Neo-Nówki 33. XVI Ryjek – „Nie mordujmy tego Festiwalu!” 32. Osiemnastka Cytrynówki 31. Jak oni śpiewają !!! 30. Kabarety w stylu country 29. Koszalin 2011 - powtórka z rozrywki 28. Kabaretowy Klub Dwójki na wakacjach 27. Nocny KabaretON 26. Płocka Noc… Oscarowa 25. Jebudu – czyli hardcore ze smakiem 24. PAKA 2011 23. Znajdź czas na „Handlarzy czasem”! 22. Kabaretowa Siła Męczących 21. Cytrynówka bez kaca 20. Zawód: Kabareciarz 19. Świąteczny prezent Neo-Nówki i przyjaciół 18. Ile stand-upu w „Stand-upie”? 17. Rybnicka Jesień Kabaretowa – dzień po dniu 16. Kabaretożercy 15. Stand up. Zabij mnie śmiechem 14. Kabaretowe zamknięcie letniego sezonu – Opole 2010 13. Polemika z autorytetem, czyli – nie zgadzam się... 12. Koszalin 2010 - Houston mamy problem 11. XII Mazurska Noc Kabaretowa 10. Zamknięty sezon Kabaretowego Klubu Dwójki 10. PAKA - festiwal, który zachwyca i rozczarowuje 9. Płocka Noc Kabaretowa 8. The Umbilical Brothers w Polsce 7. Debeściak 2010 6. Kabaret Młodych Panów zawodowo 5. Płyta, na którą warto czekać 13 lat 4. Kabaretowy Sylwester 3. Neo-Nówka cenzurowanych wiadomości 2. Recenzja DVD„Mariolka prawdę Ci powie” 1. Teledysk KSM "To nie to"

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

Pierwsza odsłona kabaretowych wakacji z duchami

Dyskusje i komentarze


Zamek Krzyżtopór w Ujeździe po raz kolejny stał się scenerią dla kabaretowego koncertu. Telewizyjna Dwójka wyemitowała Kabaretowe wakacje z duchami w dwóch częściach. Pierwsza z nich konkurowała o widzów z zielonogórskim kabaretonem Polsatu. Bezwzględne statystyki oglądalności wskazują na to, że Dwójkowe show przegrało ten pojedynek. Czy słusznie?

Gospodarzem wieczoru był Kabaret pod Wyrwigroszem, który na temat przewodni kabaretonu wybrał niezwykle aktualny problem. W dobie masowo upadających biur podróży Horror Travel zabrał nas na godzinną wycieczkę. Okazało się, że to, co najbardziej może straszyć to nie duchy i zjawy, a codzienność i nieudane wakacje, w których wraca teraz wielu Polaków. Kabaret pod Wyrwigroszem w typowy dla siebie sposób wplótł w sceny aktualne tematy, nawiązania do polityki i spraw społecznych, a także tworzył kolejne postacie, które z powodzeniem rozbawiały publiczność.

Pierwszym kabaretem, który wystąpił w Krzyżtoporze była Formacja Chatelet. Zespół nie nawiązał do tematyki kabaretonu, ale pokazał, jak trudne może być dostanie się do nieba. Szczególnie ateiście z Kamasutrą pod pachą. Formacji zdarza się wplatać w odważne żarty odrobinę łatwych zagrań, jednak ostateczny efekt jest całkiem niezły, a publiczność po takim wstępie jest już porządnie rozgrzana.

Temperaturę jeszcze bardziej podniósł kolejny zespół, który przestawił premierowy numer. Kabaret Skeczów Męczących pokazał kontynuację przygód dwóch nieudolnych złodziei. Starania o rentę w wykonaniu Zęba i Buźki okazały się jeszcze śmieszniejsze niż ich pierwsze spotkanie z publicznością. Nieprzewidywalne żarty, śmieszne porównania i uporczywe „dawaj rentę” wywołały salwy śmiechu wśród publiczności na zamku i przed telewizorami.
Podobnie jak KSM, w swoich rodzinnych stronach zagrał również Andrzej Poniedzielski. Z właściwym sobie spokojem graniczącym z flegmatycznością opowiadał dosyć odważną historię. Żartował także z własnego wieku i wyglądu, zgrabnie łącząc ten motyw z tematem strachu. 

Straszenia podjęli się także Łowcy.B. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom hotelowych gości, zespół postanowił poszukać metod na dostarczenie im mocniejszych wrażeń. Zabawne, a miejscami upiorne postaci mogłyby wystraszyć niejednego wczasowicza. Łowcy wprowadzili w jeszcze straszniejszy nastrój dzięki klimatycznej piosence.

W pierwszej części Kabaretowych wakacji z duchami wzięli także udział Nowaki. Zespół ten pojawiał się na scenie jedynie na krótkie chwile. Nowaki znani są z trafnych i zaskakujących shortów. Pozostawili jednak pewien niedosyt, a widzowie po tak zabawnych króciutkich scenkach z chęcią zobaczyliby ich w dłuższej formie. 

Ku zaskoczeniu widzów, na scenie podczas kabaretonu pojawił się także zespół Feel. Mimo że zaśpiewana przez Kupichę piosenka nawiązywała tekstem do strachu, to taki występ nie pasował do kabaretowego klimatu i wprowadzał pewne zamieszanie. Kabarety są wystarczającymi gwiazdami, które przyciągają publiczność, a ich starania są w stanie zapewnić, że będzie ona zadowolona. 

Pomysł, sceneria i nowe błyskotliwe propozycje kabaretów sprawiły, że warto było zerknąć na pierwszą część Kabaretowych wakacji z duchami. Koncert ten zachęcił do zaplanowania kolejnej soboty tak, aby obejrzeć część drugą kabaretonu.